Аржентина е на финал!

САЩ не успя да спре силна Аржентина за място на финала. „Гаучосите” успяха още веднъж да покажат, че са пълни господари в своите мачове, след като спечелиха срещу домакините с 0-4. Клинсман изпитваше доста проблеми с наказани играчи и това може би изигра основна роля за тежката загуба, но все пак САЩ ще играе в мача за третото място. Аржентина е на финал и ще чака своя съперник, който ще се определи от сблъсъка между Чили и Колумбия.

САЩ започнаха в схема 4-4-2, докато аржентинците излязоха в познатата схема 4-3-3. Мачът започна ужасно за домакините, след като в 3 минута Аржентина поведе в резултата. След изпълнение на корнер с късо подаване към Лавеци, той подаде към Меси и се втурна навътре към наказателното поле, където пасът на Меси го намери и с глава Лавеци откри резултата. Аржентина продължи да бъде по-опасния отбор на терена и след гола. Удар на Меси не затрудни Гузан в 15 минута, но в 32 минута Лео Меси показа, че притежава страхотен удар. Аржентина поведе с 2-0 с гол на Меси от пряк свободен удар в ъгъла на вратаря. Страхотно изпълнение и заслужена преднина за Аржентина. В края на първото полувреме Лавеци беше изведен очи в очи с Гузан и вкара гол, но имаше засада. Двата има завършиха първото полувреме с 2 гола преднина за Аржентина.

САЩ трябваше да промени играта си някак, но това изобщо не беше лесна задача срещу Аржентина, които решиха двубоя в началото на второто полувреме. Още в 50 минута Игуаин получи в наказателното поле и стреля, но Гузан изби за негово съжаление в краката на Игуаин, който при втория опит не сбърка. В 63 минута Лавеци при опита си да играе с една топка, се удари в страничното рекламно табло и падна много лошо зад него, което принуди Мартино да го замени с Ламела. Никакъв живец не се виждаше в атаката на САЩ, като те не успяваха да стигнат до опасно положение пред Серхио Ромеро. В 77 минута Ламела стреля опасно, но в аут. В 83 минута и Лео Меси беше изведен зад защитата на Щатите, но ударът му беше спасен от Гузан. В 86 минута нова грешка в защитата на САЩ позволи на Меси да отнеме и да подаде към Гонзало Игуаин, който оформи крайното 4-0 за Аржентина.

Така, в мач, в който САЩ не отправи нито един изстрел по посока вратата на Аржентина, логичното се случи и домакините загубиха. Владението на топката беше 67% в полза на Аржентина и 33% за Щатите. Юрген Клинсман и неговите момчета нямаше какво да сторят срещу аржентинската машина и заслужено победата отиде при Лео Меси и компания, които вече са на така желания финал и ще чакат там един измежду Колумбия и Чили. За САЩ остава да разберат с кой отбор ще се изправят за третото място на турнира, което донякъде може да ги удовлетвори.