Аржентина и Чили на полуфинал!

През нощта на 19 юни се изиграха и последните два четвъртфинални двубоя на Копа Америка 2016. Срещите предложиха много голове и разгромни победи, особено тази на Чили над Мексико, което никак не беше очаквано. Вижте как се развиха двете срещи.

Аржентина 4 – 1 Венецуела

Лео Меси най-сетне можа да започне като титуляр за своята страна. Освен него в нападение за „гаучосите” стартираха Игуаин и Нико Гайтан. Венецуела започна с двама напред, в лицето на Рондон и Жозеф Мартинез. Опасен удар на Лео Меси в 4 минута мина встрани от вратата, а в 8 минута Гонзало Игуаин получи страхотен пас в наказателното поле от Меси и откри резултата за Аржентина. В 11 минута вратаря на Венецуела Дани Ернандез допусна сериозна грешка, като излезе напред да изчисти една топа, но не можа да го направи и само неточния удар на Меси запази резултата непроменен. В 22 минута Лео Меси беше спънат в наказателното поле от защитник на Венецуела, но съдията прецени да не отсъжда наказателен удар, което беше грешка. Все пак, в 28 минута Гонзало Игуаин се възползва от една грешно върната топка към вратаря на Венецуела, пресече паса, премина през Ернандез и отбеляза. В 35 минута Венецуела имаха първото си опасно положение в мача, след като Рондон открадна една топка и стреля, но Серхио Ромеро се намеси блестящо. 4 минути по-късно, след центриране от ъглов удар, Саломон Рондон се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля, но изстрела му с глава се отби от страничния стълб на Ромеро. В 42 минута Венецуела получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение на Ромеро срещу Мартинез. Зад топката застана Луис Мануел Сеихас, който изпълни дузпа тип „паненка”, но Ромеро разгада намеренията му и улови топката без никакви затруднения. Венецуела можеха да съжаляват, че не намалиха преднината на „гаучосите” преди края на първата част. Втората част започна с натиск на Аржентина и в 60 минута Меси и Гайтан сътвориха няколко подавания помежду си, които завършиха с гол на Лео Меси и 3-0 за Аржентина. Венецуела все пак вкара гол в 70 минута, когато Рондон скочи за една центрирана топка и отбеляза с глава. Още в следващата минута, обаче „гаучосите” атакуваха и след пас на Меси към Ламела, последният отправи удар, който не бе спасен от Дани Ернандез и това значеше 4-1 за Аржентина. До краят на срещата Меси отправи един опасен удар, но в аут и Аржентина заслужено спечели и се класира за полуфинал на Копа Америка 2016.

Мексико 0 – 7 Чили

Да, резултатът, който виждате е истина. Чили размаза „ацтеките”, за да си спечели мястото сред последните 4 отбора на Копа Америка 2016. Чилийците още от първите минути на мача загатнаха, че са на терена да спечелят. Атаките им не стихваха, а шанс пред играчите на Мексико така и не се откриваше. В 16 минута играча на „ла роха” Диаз стреля от далеч и Очоа изби, но топката попадна в Едсон Пуч, който откри резултата. Играчите на Мексико опитваха да затруднят Клаудио Браво с удари от далечно разстояние, но не сполучваха. Чили държеше инициативата и през 44 минута Алексис Санчез подаде към Едуардо Варгас, след което дойде и втория гол за Чили. Първото полувреме завърши с 2 гола преднина за чилийците. В 49 минута защитниците на Мексико сбъркаха при разиграването в близост до наказателното си поле и когато Чили отне топката Видал беше изведен в наказателното поле, след което той подаде към Санчез за 3-0. Чили сякаш нямаше спирка. В 52 минута Едуардо Варгас бе изведен очи в очи с вратаря на Мексико Гилермо Очоа и нападателят на „ла роха” вкара за 4-0. В 57 минута Чили вкараха и пети гол, след като Бусежур стреля отляво, но Очоа изби за негово съжаление в краката на Варгас, който заби топката във вратата. Чили продължаваха с атаките и търсенето на нови голове, а „ацтеките” не успяваха да сътворят абсолютно нищо в атака. Удари на Алексис Санчез и Едуардо Варгас не успяваха да поразят целта. В 74 минута при едно центриране отляво за Чили, Едсон Пуч успя да стреля, но топката се отби в гредата, след което Варгас заби шести гол във вратата на мексиканците от малък ъгъл. В 88 минута Едсон Пуч вкара и седмото попадение във вратата на Мексико, след като Санчез проби самостоятелно към наказателното поле на мексиканците, подаде на Видал, който чукна топката към Пуч, за да вкара нов гол. И така, след 7 гола във вратата си Мексико се оттегли с наведена глава, а Чили продължи напред с поводи за празнуване.