Аржентина и Чили с победи

Всички мачове от фазата на групите вече са изиграни на Копа Америка 2016, след като Аржентина надделя над Боливия, а Чили спечели срещу Панама, за да си извоюва мястото сред четвъртфиналистите. Нека видим и развитието на двата мача.

Чили 4 – 2 Панама
Панама трябваше задължително да спечели срещи Чили в тази среща, за да се класира напред, но нямаше го Блас Перез, който пропусна мача заради наказание и Ернан Гомез трябваше да гради отбора си без него. Срещата започна мечтано за Панама, след като успяха да открият резултата в 5 минута след далечен удар на Камарго и много неубедителна намеса на Браво. Този гол посъбуди чилийските играчи и те отговориха в 15 минута, след силен пробив на Алексис Санчез, който завърши с удар, избит от вратаря на Панама, но при добавката Едуардо Варгас изравни. В 22 минута Видал стреля опасно с глава, но топката мина встрани от вратата на Пенедо. Чили беше по-активния отбор от двата на терена и отправи няколко удара към Пенедо, но без успех. Все пак, в 43 минута „ла роха” успяха да поведат в резултата след центриране на Бусежур отляво и гол с глава на Едуардо Варгас. Никакви шансове за Пенедо да спаси и това означаваше преднина за чилийците на почивката. Второто полувреме започна с атаки на Чили, които още в 50 минута вкараха и трети гол. Варгас центрира и прати топката на крака на Алексис Санчез, който шутира и остави безпомощен вратаря на Панама. Играчите на Панама се посъвземаха постепенно от това, което им се случи и отправиха няколко удара към Клаудио Браво, но те не застрашиха сериозно чилийския вратар. В 75 минута Панама успя да стигне до нов гол чрез Абдиел Аройо, който стреля с глава, след центриране от корнер и Клаудио Браво отново се намеси много неспокосано и топката се озова зад гол линията. Личеше си, че играчите на Панама нямаха сили за обрат в тази среща, а всичките им надежди угаснаха с гола на Алексис Санчез с глава в 89 минута. Чили спечели заслужено и се класира на четвъртфиналите, а букмейкърите като представения в нашето ревю за Бет365, успяха да реализират големи приходи, защото поредните срещи бяха с изненадващи резултати за мнозинството от играчите.

Аржентина 3 – 0 Боливия
Аржентина спечели и срещу Боливия в мач, в който боливийците нямаха шансове за класиране напред. Лео Меси не започна като титуляр, може би защото Мартино искаше да го съхрани за четвъртфиналите. Боливия започнаха с типичната си схема 5-4-1, но и тя не ги спаси от ударната сила на „гаучосите”. Аржентина поведоха още в 13 минута, когато Ламела изпълни пряк свободен удар, топката рикушира в гърба на Ясмани Дук и влезе неспасяемо във вратата на Боливия. 2 минути по-късно „гаучосите” водеха вече с 2-0, след гол на Езекиел Лавеци. Първо Игуаин стреля с глава след центриране, но вратарят изби и Лавеци при добавката беше безпогрешен. Аржентинците бяха пълни господари на терена и в 32 минута поведоха с 3-0, след като отправиха няколко удара, за да дойде този на Лавеци, чийто удар беше отклонен от Виктор Куеста неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Карлос Лампе. До края на първото полувреме резултата остана непроменен. На почивката Лео Меси замени Гонзало Игуаин. „Гаучосите” продължиха да бъдат единственият отбор на терена и в 54 минута силен удар на Биглиа от далече трябваше да бъде избит от вратаря на Боливия. В 57 минута и Боливия отправиха един изстрел към вратата на „гаучосите”, но той беше безопасен. Лео Меси изпълни опасен фаул 4 минути по-късно, но в аут. Аржентина продължи да си атакува до края на срещата, но до гол не се стигна отново и мачът завърши при резултата от първото полувреме 3-0 загуба за Боливия.