Панама няма да загуби, но няма и да продължи напред

Чили и Панама се изправят един срещу друг в предпоследен мач от груповата фаза на Копа Америка 2016. Мачът е от 03:00 ч. българско време и ще се състои на „Lincoln Financial Field” във Филаделфия. Ситуацията в групата е доста оспорвана, след като точно тези два състава са в борбата за втората позиция, даваща право на участие на четвъртфиналите. Засега Чили е на втора позиция и е в по-благоприятна ситуация.

Чили започна участието си на турнира със загуба от Аржентина с 2-1, след което дойде и победата срещу аутсайдера в групата Боливия. Чили, обаче спечели този мач с 2-1, след като получи право да изпълни дузпа в 10-та минута от продължението на второто полувреме. Победата запази високи шансовете на „ла роха”, но те не показват пълния си потенциал. Наставникът на чилийците Хуан Пици няма проблеми със състава и ще може да разчита на най-добрите си изпълнители. Най-много ще се разчита отново на Артуро Видал и Алексис Санчез в предни позиции, а Клаудио Браво трябва да остане железен под рамката на вратата, за да могат Чили да надделеят над Панама.

Панама се представя сравнително добре на първата си Копа Америка. Започнаха с победа над Боливия и после загубиха резонно от Аржентина. Тази загуба ще се окаже голям проблем, понеже тя дойде с резултат 5-0 и сега Панама е с ужасна голова разлика, заради която те се намират на 3 позиция, а Чили е втори със същия брой точки – 3. При тази ситуация само победа ще класира Панама напред, а треньорът Ернан Гомез няма да може да разчита на Анибал Годой, заради получения червен картон срещу Аржентина. Панама ще се надява звездата на тима Блас Перез да е в настроение и състава да има малко повечко късмет, който да им помогне да се класират на четвъртфиналите.

Двата отбора са изиграли едва 3 срещи помежду си, като Чили води с 2 победи, а 1 мач е завършил наравно. За последно те се срещнаха в контрола преди 6 години, която завърши с победа на „ла роха” с 2-1. Чили е по-опитният от двата тима и разполага с по-добрите футболисти, но Панама не се е отказала да гони участие напред в турнира. Опитът на Чили срещу желанието на Панама предразполага срещата да завърши наравно и Чили да продължи напред, за сметка на Панама.