Две победи в група С

През последната нощ се изиграха и първите два мача от група С на Копа Америка 2016. В първия мач Венецуела надделя срещу Ямайка, а Мексико успя да победи в дербито срещу Уругвай. Нека видим и как се развиха самите мачове и всичко по-интересно, което се случи в тях.

Ямайка 0 – 1 Венецуела
Двата тима са аутсайдери в своята група и победата в този мач щеше да даде поне минимални шансове за единия от двата състава. Учудващото в състава на Ямайка е, че звездата на тима Уес Морган не започна като титуляр срещата. Венецуела, от своя страна, започна с всичко най-добро и в схема 4-3-3. Саломон Рондон поведе атаката на венецуелците. Мачът започна с добро темпо и първото по-добро положение бе за Ямайка, когато в 10 минута Доналдсон отправи опасен удар към вратата на Дани Ернандез. Вратарят изби и топката излезе в корнер. След изпълнението му най-съобразителен в наказателното поне се оказа десния бек на ямайците Уатсон, който надскочи всички и с глава нацели горния гредичен стълб на вратата на Венецуела. Началото за Ямайка бе силно и обещаващо, но в 15 минута, след като загубиха топката в непосредствена близост до наказателното си поле, играчите на Венецуела се ориентираха бързо и след няколко бързи паса Жозеф Мартинез се озова в позиция за стрелба, при която не сбърка. Така Венецуела поведе в срещата. Венецуела бе по опасният тим до края на полувремето и нанесе няколко опасни удара по вратата на ямайците, но до ново попадение не се стигна. Междувременно треньорът на Ямайка Шафер пусна в игра Морган още в 39 минута, след като видя, че състава му изпитва трудности в защита. Ямайка започна силно и второто полувреме. Хектор нацели нова греда в 49 минута, а Венецуела можеше да удвои преднината си в 70 минута чрез удар на Анхел. Ямайка опитаха всичко, за да стигнат до гола в този мач, но до такъв не се стигна и Венецуела грабна така важните 3 точки.

Мексико 3 – 1 Уругвай

В другата среща от същата група, Мексико посрещна Уругвай в най-оспорвания мач досега на турнира. Срещата започна страхотно за мексиканците, когато още в 4 минута те откриха резултата. Гуардадо центрира опасно от ляво на атаката на “ацеките” и защитникът на Уругвай, в опита си да спре играч на Мексико, заби топката с глава във вратата на своя отбор. В 30 минута на мача Уругвай можеше да изравни резултата, след като Кавани беше изведен очи в очи с вратаря на мексиканците, но Кавани не успя да го преодолее. В 45 минута Уругвай остана с 10 човека на терена, след като Матиас Вечино си изпроси 2 жълт картон. Уругвай беше в много трудна ситуация, но започна второто полувреме силно и не спираше с набезите си към вратата на Талавера. Първото по-опасно положение за Мексико през втората част дойде чак в 69 миута, когато Чичарито можеше да удвои преднината за своя тим, но не успя да засече добре центрираната от Лозано топка. Само 3 минути по-късно двата отбора изравниха числеността на терена, когато Андрес Гуадрадо също получи 2 жълт картон, след нарушение пред наказателното поле. От последвалото изпълнение на прекия свободен удар, Диего Годин успя да се извиси над всички и да изравни резултата. Така до края на срещата оставаха около 15 минути, а резултатът беше 1-1. Мексико бе отборът, който взе инициативата след изравнителния гол и в 85 минута след разбъркване в наказателното поле на Уругвай, Рафаел Маркез разстреля Муслера от близо за 2-1. Уругвай не успя да отговори на този гол, а мексиканците дори направиха загубата им още по-болезнена, когато в 90+2 минута Хектор Херера оформи крайното 3-1. Така Мексико записа много важна победа по пътя към четвъртфиналите.