Франция е финалист

Франция успя да надвие съпротивата на Германия и по този начин се класира на така чакания финал от Евро 2016. „Петлите” спечелиха с 2-0 срещу немската машина и по този начин си уредиха среща с Португалия на финал. Антоан Гризман отбеляза и двете попадения за победата на Франция, като те паднаха съответно в края на първото полувреме и в средата на второто.

Франция нямаше проблеми в състава и Дешамп реши да стартира със същите момчета от мача с Исландия, докато Льов изпитваше трудности с отсъствието на трима основни играчи. Хумелс беше наказан и мястото му зае Хьоведес. Кедира имаше контузия и Емре Джан влезе в игра. Марио Гомез също го нямаше в този мач, заради контузия и Мюлер застана на върха на атаката. Двойката опорни халфове за немците бяха Швайнщайгер и Джан, а Тони Кроос беше от тройката в нападение зад централния нападател Мюлер. Кроос и Кедира играеха заедно, като опорни халфове в предишните мачове, но сега това трябваше да се промени. Франция откри резултата чрез дузпа в края на първата част. Игра с ръка на Швайнщайгер в наказателното поле даде повод на главния рефер да отсъди наказателен удар, а Гризман не сбърка. Нападателят на французите отбеляза и второ попадение в 72 минута, когато издебна една избита от Нойер топка, за да я прати в мрежата на неговата врата. Германия опита да отвърне на удара, но Франция и Лорис бяха останали здраво стъпили на терена и не позволяваха гол в своята врата. Усилията на немските състезатели не дадоха резултат до самия край на мача.

Двата тима си направиха приблизително равен брой опити за гол, 17 за Германия срещу 16 за Франция. Точните удари бяха повече за Франция – 7 срещу 6 за немците. Германия изпълни 6 корнера, Франция 5, а владението на топката беше значително в полза на Германия. Немските играчи владееха топката в 65% от времето срещу 35% за Франция, но въпреки това французите се оказаха по-ефективни и отбелязаха две попадения. Германия беше отборът с повече пасове и повече движение по терена, като също така играчите на германският състав избягаха повече километри от тези на Франция. Но, и това не им помогна значително в хода на самия двубой. Франция игра практично и спечели. Проблемите в състава на Германия дадоха своето отражение и Германия не беше същия тим в сравнение с мачовете преди този полуфинал. Франция спечели заслужено и сега пред тима остава още един, най-важният мач за турнира – финалът на Евро 2016, който ще се играе между отборите на Франция и Португалия.