Колумбия взе своето срещу домакина САЩ

В първи мач от таз годишното юбилейно издание на Копа Америка, домакините от САЩ не успяха да се противопоставят на Колумбия. Колумбийците спечелиха с 2-0, като изпуснаха още куп възможности да направят още по неприятен празника на Щатите.

Преди да чуем първият съдийски сигнал, станахме свидетели на пищна церемония, каквато форум като Копа Америка заслужава. Този ден беше празник за футболните фенове в Щатите, понеже това е юбилейното 45-то издание на Копа Америка по случай 100 години от първата такава купа. И след като церемониите по откриването приключиха дойде ред на домакините да дадат старт на серията от мачове, които предстояха. САЩ прие силния отбор на Колумбия, с очаквания за силен старт и спечелване поне на точка от срещата. Клинсман пусна в игра най-доброто, с което разполага, но за негово съжаление и на всички привърженици на Щатите, още в 8 минута централния защитник на Колумбия Кристиан Запата прониза вратаря на САЩ след центриране от ъглов удар. Това беше прекрасно начало за момчетата на Хосе Пекерман и несъмнено най-лошото възможно начало на мача за домакините. Клинт Демпси и компания всячески се опитваха да затруднят защитата на колумбийците, но Запата и Мурильо бяха безупречни. Колумбия също не спираше да притеснява Брад Гузан и защитниците пред него и така се стигна до 40 минута в мача, когато Йедлин игра с ръка в наказателното си поле и това означаваше дузпа за Колумбия. Джеймс Родригез застана зад бялата точка и не остави никакви шансове на Гузан. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0-2.

За съжаление нашите прогнози на Копа Америка и по-специално тази за мача между САЩ и Колумбия не се оказа успешна, но това ни мотивира още повече.

Второто полувреме започна с надеждата на американците да успеят да дадат отговор на Колумбия, но колкото и да се опитваха те, просто не се получаваше. В 60-та минута дойде и най-опасното положение пред вратата на Колумбия, когато след центриране от корнер на Брадли, Камерън засече топката с глава и я прати към долния ляв ъгъл на Оспина. За негово щастие там беше Себастиан Перез, който спря пътя на топката и я изчисти. В 77-та минута Карлос Бака беше изпуснат от защитата на САЩ и той се озова очи в очи с Брад Гузан, но ударът му срещна горния стълб на вратата. След това положение липсваха други опасни такива и така мачът приключи при резултат 2-0 в полза на Колумбия.

След тази загуба Клинсман и хората му ще трябва да направят всичко по силите си и да запишат положителни резултати в мачовете срещу Коста Рика и Парагвай. В противен случай ще разочароват своите привърженици, които се надяват все още на нещо голямо. Колумбия от своя страна взеха своето и сега ще се нуждаят от още една победа в останалите 2 мача, която най-вероятно ще им осигури място на четвъртфиналите.