Борусия Мьонхенгладбах има своите шансове срещу Байерн

Германия Буденслига
Интересен ще е последният мач в този кръг от Бундеслигата. Това е срещата Борусия Мьонхенгладбах – Байерн Мюнхен, която е в неделя от 18:30.

Борусия Мьонхенгладбах

Борусия е на деветата позиция преди този кръг и изостава с 3 точки от местата, даващи право на европейско участие. В четвъртък отпаднаха от Лига Европа без загуба, след като поведоха с 2:0 на Шалке, но допуснаха изравняване до 2:2, което ги изхвърли от турнира. Само преди 2 седмици победиха именно Шалке тук в мач за първенството с 4:2. Миналата седмица загубиха визитата си Бундеслигата на Хамбургер с 2:1. Сега ще имат също трудна задача и е напълно нормално, ако не спечелят отново.

Срещата за домакините пропуска контузеният бранител Фабиан Джонсън, а под въпрос е завръщането на халфът Торган Азар.

Байерн Мюнхен

Шампионът Байерн оглавява отново класирането с комфортна преднина от 10 точки и по всяка вероятност отново ще триумфират накрая на сезона. До момента само Борусия Дортмунд успя да ги победи на свой терен с 1:0. Баварците имат и най-доброто нападение и най-добрата защита в Бундеслигата. В момента са и в серия от 5 поредни победи във всички надпревари. В миналият кръг победиха Айнтрахт с 3:0 в Мюнхен, а преди това спечелиха и визитата си на Кьолн със същия резултат. Сега отново са фаворит за успеха и би било нормално да спечелят.

Артуро Видал е наказан за гостите и на този етап това е единственият им отсъстващ футболист.

Гладбах има шанс да вземе нещо от Байерн, въпреки че гостите определено са фаворит и по-добър отбор. След разочарованието в четвъртък сега домакините може и да не са много в кондиция срещу шампиона. Гостите могат да си позволят и да не спечелят, но едва ли ще подходят с тази мисъл. Въпреки че няма да е кой знае каква изненада, ако домакините измъкнат нещо, ние ще изберем победа за гостите.