Петър Борисов

Вратарят на Копенхаген с рекорд по спасявания в Лига Европа

Карл-Йохан Йонсон с рекорд по спасявания в Лига Европа

Манчестър Юнайтед успя да се класира за полуфиналите на Лига Европа, отстранявайки ФК Копенхаген. „Червените дяволи“ доминираха през по-голямата част от мача, но така и не успяваха да се разпишат. Стигна се до продължения, в които се добраха до търсеният гол. Той бе реализиран в 95-та минута от Бруно Фернандеш, който вкара отсъдената за нарушение срещу Марсиал дузпа. Резултатът 1:0 се запази до края на продълженията и Юнайтед грабна очакваната победа.

Причина за трудния успех на Манчестър Юнайтед бе вратарят на Копенхаген Карл-Йохан Йонсон. Шведският страж на датчаните отрази множество удари към своята врата и направи цели 13 спасявания по време на двубоя. С това той постави рекорд за най-много спасявания в един мач от Лига Европа. С отличните си изяви по време на срещата отчая Марсиал, Фернандеш и Мата. Дори при дузпата уцели ъгъла и сякаш докосна топката, но ударът на Бруно Фернандеш бе достатъчно силен и точен, за да попадне в мрежата.

30-годишният Йонсон започва кариерата си в местния шведски Халмщад. След четири сезона там преминава в холандския НЕК Ниймеген. Там изкарва два сезона, след което толкова кара и в датския Рандерс. От там преминава във френския Гингам, където играе три сезона и през 2019г. става част от Копенхаген. Има и седем участия за националния отбор на Швеция. С последните си изяви обаче със сигурност отново ще попадне в полезрението не само на националния отбор.