Петър Борисов

Нова контузия за Неймар след победата на ПСЖ в Шампионската Лига

Видяно 15 пъти
Нова контузия на Неймар след успеха на ПСЖ срещу Истанбул Башакшехир

Пари Сен Жермен очаквано победи като гост турския Истанбул Башакшехир с 2:0 тази сряда в Шампионската Лига. Лошата новина за парижани от този мач е контузията на звездата Неймар. Той получи травма и се опита да продължи да играе, но в 26-ата минута се наложи да бъде заменен от Пабло Сарабия.

Бразилската звезда на ПСЖ пропусна 10 мача през миналия сезон заради контузия. След това бе с основна заслуга отборът му да стигне до финала в Шампионската Лига. С началото на новия сезон също пропусна няколко мача за клубния си тим. Беше дал положителен резултат за Covid-19 и изпусна старта на сезона във френската Лига 1. После получи червен картон в дербито срещу Олимпик Марсилия и отнесе наказание от два мача. Контузията му определено ще създаде още едно главоболие за треньора Томас Тухел, който има и други футболисти в лазарета. Ето и какво заяви наставникът за травмата на Неймар след мача:

„Беше необходимо Неймар да бъде заменен след получената контузия. Той не изпитваше огромна болка, но определено се чувстваше дискомфортно. Сгъстеният ни график може да му коства повече мачове извън строя. Но към момента не можем да твърдим със сигурност. Трябва да изчакаме резултатите от скенера. Надявам се травмата да не е сериозна. Става въпрос за контузия в адуктора.“

По всяка вероятност Неймар ще пропусне гостуването на Нант тази събота във френското първенство. В зависимост от сериозността на контузията е възможно да не бъде на разположение и за двубоя срещу РБ Лайпциг следващата седмица в Шампионската Лига. След това има световни квалификации, в които Бразилия ще се изправи срещу Уругвай и Венецуела в отсъствието и на контузения Филипе Коутиньо.