Петър Борисов

Играч на Тотнъм спечели приза за „Гол на сезона“ в Англия

Видяно 1 пъти
Попадение на Сон е избрано за

Корейският национал и нападател на Тотнъм Хюн-Мин Сон спечели приза за „Гол на сезона“ във Висшата Лига. Той спечели това отличие за страхотното си индивидуално попадение във вратата на Бърнли. Въпросната среща се изигра на 7 декември и бе спечелена от „шпорите“ с 5:0, а Сон реализира третото попадение в 32-рата минута на мача.

Голът бе изцяло изработен и реализиран от корееца. Той пое топката от границата на своето наказателно поле. Направи страхотен индивидуален пробив, матирайки всички играчи по пътя си, след което стреля и изпрати коженото кълбо в мрежата. Дрибълът на Сон продължи 11 секунди, като за това време той пробяга цели 71 метра от терена. Ето и видео с „Гола на сезона“ в Англия: