Перу и Еквадор продължават напред, за сметка на Бразилия

Група В на Копа Америка 2016 също вече е в историята на турнира, след като всички мачове от групата се изиграха. Жертва на тази група стана Бразилия, които загубиха от Перу, а Еквадор не сбърка срещу Хаити и по този начин Перу и Еквадор са на четвъртфинал. Нека разгледаме и как се развиха двата мача.

Еквадор 4 – 0 Хаити
Еквадор преследваше задължителна победа в този мач, след което щеше да очаква благоприятен развой на събитията на следващата среща в групата. Еквадорските футболисти свършиха перфектно своята работа на терена. Още в 3 минута Артуро Мина пропусна да открие резултата за Еквадор от непосредствена близост. В 11 минута, все пак Еквадор поведе заслужено. Енер Валенсия получи отляво и проби самостоятелно към вратата на Хаити, след което с прецизен удар с десния крак прати топката зад Пласид за 1-0. В 16 минута отново Енер Валенсия имаше шанс да се разпише но удар от близо този път беше париран от Джони Пласид. Хаитяни нямаха никакви възможности, а в 20 минута получиха и нов гол, след като Енер Валенсия проби за Еквадор и заедно с Айови се оказаха сами срещу вратаря. Валенсия подаде на Айови, който трябваше просто да насочи топката към вратата. Той го направи и Еквадор поведе с 2-0. В 27 минута Хаити, все пак получи своя шанс, след като от центриране на фаул, Жером Мечак отправи удар с глава и нацели гредата. В ответната атака Ерацо също нацели гредата за Еквадор, отново след центриране. Еквадор продължиха с натиска, но първото полувреме завърши 2-0. През втората част Еквадор отново беше по-добрият тим. В 57 минута резултатът стана класически, след като Нобоа се разписа, след пас на Монтеро. 10 минути по-късно Енер Валенсия излезе сам срещу вратаря на Хаити, но пропусна. В 72 минута Сони Норд се озова сам срещу вратата на Еквадор, но също пропусна да отбележи за Хаити. В 78 минута Енер Валенсия беше изведен за пореден път зад защитата на Хаити, той напредна и подаде към Луис Антонио Валенсия, който се разписа на празна врата и оформи крайното 4-0. Така Еквадор успя да спечели очаквано и се класира за четвъртфиналите на Копа Америка 2016.

Бразилия 0 – 1 Перу
Изненадата на вечерта дойде, обаче от загубата на Бразилия, която им костваше мястото на четвъртфиналите. Бразилците първи потърсиха гола и отправиха няколко опасни удара към вратата на Перу. В 26 минута Габриел получи в наказателното поле на Перу и след като се обърна отправи удар, който щеше да се превърне в гол, ако не беше страхотната намеса на Педро Галесе. До края на полувремето „селесао” опита да отбележи чрез Вилиан и Габриел, но техните изстрели не се оказаха достатъчно точни. Перу имаше претенции за дузпа към края на полувремето, но според съдията подобно нещо нямаше. Двата състава се прибраха за почивка при 0-0. Второто полувреме започна с опасен пряк свободен удар за Перу, изпълнен от Куева. Алисон, обаче се намеси много добре. Бразилия търсеха усилено гола, като удари на Коутиньо бяха блокирани, а Перу търпеливо изчакваха своя шанс. В 75 минута Раул Руидез вкара топката във вратата на Бразилия, но гол не трябваше да има, понеже играчът на Перу игра с ръка, за да добута топката във вратата на Алисон. Играчите на „селесао” протестираха, главния рефер се консултира със страничния, но в крайна сметка голът беше зачетен и Бразилия губеше в резултата. Бразилия се опита да отбележи по всеки възможен начин, но перуанците се бяха затворили в защита и по този начин на играчите в жълто им бе изключително трудно да пробият. „Селесао” имаха своя шанс в добавеното време на срещата, когато след едно центриране отляво Елиаш, беше забравен от защитниците на Перу, но бразилецът не успя да засече топката от 3-4 метра и по този начин Перу успя да удържи и изхвърли Бразилия от Копа Америка 2016.