Ясна е първата полуфинална двойка на Евро 2016

Два от четвъртфиналните мачове на Евро 2016 вече се изиграха и по този начин вече е оформен първият полуфинал за турнира. Двата тима, които ще се срещнат са Португалия и Уелс. Те стигнаха до този мач напълно заслужено и ще се борят за място на финала на Евро 2016.

Португалия трябваше да се справи с Полша и го направи. Двата тима се срещнаха в първия четвъртфинален мач за турнира, а мачът беше решен след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1-1, двата отбора бяха равностойни, а Полша беше отборът повел рано рано в мача още във втората минута, чрез Левандовски. До почивката, обаче Ренато Санчес беше човекът, който върна равенството в двубоя. Като цяло, Португалия направи повече положения, но точните удари в срещата бяха почти равни. Полша държеше повече топката, но това не донесе успех за отбора. Блажиковски беше човекът, който пропусна при дузпите за Полша, а португалците си вкараха и петте изпълнения. Така Португалия се превърна в първият полуфиналист на Евро 2016.

В другия мач, Уелс успя да надиграе Белгия, да ги обърне в резултата и да спечели мача. „Червените дяволи” откриха резултата в 13 минута, чрез Наинголан с прекрасен шут, но след това Белгия позволи на състава на Уелс да атакува. Това беше грешка, а в 31 минута Уилямс изравни. Уелс отбеляза още две попадения през второто полувреме чрез Робсън-Кану и Воукс, с което тимът се поздрави с участие на полуфинал. Ударите на Уелс през целият мач бяха по-точните и макар белгийците да имаха леко превъзходство във владението на топката, „драконите” спечелиха заслужено. Хубавото за Уелс е, че успяха да спечелят без гол на Рамзи или Бейл, но Рамзи направи 2 асистенции, а Бейл игра страхотно и макар да не отбеляза, отваряше много пространства пред своите съотборници в атака. Проблемите в дефанзивен план с отсъствието на Вермаелен и Вертонген, може би дадохда отрицателен резултат за Белгия и това повлия на мача. Все пак Уелс заслужи победата и е на полуфинал.

По този начин двата тима се класираха за полуфинала. Това беше напълно заслужено и от двата отбора. Португалия и Уелс ще се изправят във велик сблъсък от полуфиналите на Евро 2016, за да определят един от двамата финалисти на първенството. Очаква ни прекрасен мач и нека по-добрият и заслужаващ отбор да спечели!