Реал Мадрид е на път отново да отстрани Байерн

Шампионска Лига
Другият сблъсък във вторник вечер от шампионската лига е Реал Мадрид – Байерн Мюнхен.

Реал Мадрид

Реал Мадрид направи истински подвиг в Мюнхен, постигайки обрат и победа с 2:1. Така те са на път отново да отстранят своя съперник както при последните им сблъсъци преди 3 години. В събота „белият балет“ победи Спортинг Хихон като гост в Испания с 3:2, като тогава някои футболисти, сред които Роналдо, умишлено не взеха участие в мача. Домакините се представят и силно на свой терен и все още нямат загубен мач в Европа и в първенството у дома този сезон. Бет365 е от водещите букмейкъри, които предлагат достатъчно опции за залог на този сблъсък.

За Реал извън строя са Пепе и Варан, а под въпрос е участието и на Гарет Бейл.

Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен направи силно първо полувреме на „Алианц Арена“, но пропусната дузпа и слабата втора част им донесоха загуба в мача. Така ситуацията за тях сега е доста сложна и определено трябва да вкарват голове. В събота имаха трудно гостуване на Леверкузен в Бундеслигата, което не можаха да спечелят и завърши 0:0. Миналата година отпаднаха от друг мадридски отбор – Атлетико, а в груповата фаза загубиха от тях отново. Така сега отново Мадрид може да се окаже фатален град за баварците, които се нуждаят от истински подвиг тук.

Голмайсторът Роберт Левандовски се очаква да е готов за този труден реванш. Жером Боатенг и Мат Хумелс обаче остават извън строя.

Реал Мадрид направи много силно второ полувреме в Мюнхен и вече е с един крак в следващата фаза. Все още обаче не са се класирали, така че нямат поводи за отпускане. Задачата на Байерн изглежда дори по-сложна от първата среща и те много трудно биха спечелили в Мадрид. Още по-трудно биха се и класирали напред. Всички очакваме попадения, когато се срещат такива отбори помежду си, така че защо не пак да станем свидетели на такива.

Прогноза: 1, над 2.5 гола, гол/гол