Постна продукция на втория ден от Копа Америка

Втория ден от Копа Америка 2016 не зарадва привържениците си с много голове. Общо в 3 мача падна само 1 гол, но можем да отбележим, че отборите тръгнаха предпазливо в първите си мачове. Нека видим и какво се случи поотделно във всеки от изиграните мачове през последната нощ.

Коста Рика 0 – 0 Парагвай

Двата отбора започнаха участието си на таз годишната Копа Америка с мисъл за победа, която щеше да ги изравни с отбора на Колумбия, които записаха победа срещу Щатите. Това, обаче не се случи и двата тима записаха нулево реми, за да поделят точките. Двамата треньори пуснаха в игра най-добрите играчи, с които разполагат, а мача започна с размяна на атаки и няколко далечни удара. Първото по-опасно положение в мача беше за Парагвай, когато Дерлис Гонзалез получи топката отдясно, изведе Бенитез на стрелкова позиция, но последният не успя да намери добре топката. Коста Рика отговори само 4 минути по-късно, когато Джоел Кембъл центрира от лява и Брайан Руиз засече с глава. За тяхно съжаление, обаче Вилар внимаваше и спаси топката. До края на първата част нямаше други опасни положения. През второто полувреме, Парагвай изглежда желаеше повече победата, но вратарят на Коста Рика просто не им остави шанс. Най-интересния момент в мача дойде чак в 90+4 минута защитникът на Коста Рика Кендал Уастон фаулира играч на Парагвай, при контра атака и съдията му показа директен червен картон. А в предходната атака на Коса Рика, след центриране на Руиз останаха съмнения за дузпа, след като играч на Парагвай беше прилепил ръката си до тялото, а топката удари точно там. По-скоро съдията беше прав и така срещата завърши 0-0.

Хаити 0 – 1 Перу
Двата тима се изправиха един срещу друг в първи мач от група В. Хаити започнаха атакуващо със схема 4-3-3, докато перуанците стартираха с класическото 4-4-2. Перу започна първи с атаките, но стигна само до опасен удар от Куева, след което хаитяните изпълниха опасен свободен удар в близост до наказателното поле, чрез защитника Мечак. в 45 минута гредата спаси Хаити, когато Едисон Флорес нацели левия страничен стълб на Джони Пласид. Така завърши първото полувреме на мача, а първото по-опасно положение за втората част дойде чак в 59 минута, когато Пласид отново трябваше да спасява своя отбор. Само 2 минути по-късно никой не можеше да попречи на логичното да се случи, когато Гереро засече центрирана от ляво топка и откри резултата. Перуанците продължиха с опасните атаки и през следващите 5 минути след гола пропуснаха още 2 опасни положения, с които можеха да решат всичко в този мач. Двата отбора си размениха няколко опасни удара, когато дойде и последната възможност в мач в 90+4 минута. Зрителите можеха да станат свидетли на късна драма, когато след центриране от пряк свободен удар, резервата на Хаити Кервенс Белфорт остана непокрит и отправи удар с глава, който обаче мина в страни от вратата на Перу. Така перуанците оцеляха накрая, но заслужено спечелиха така важните 3 точки за тях.

Бразилия 0 – 0 Еквадор

В последна среща от втория ден на турнира Бразилия и Еквадор се срещнаха в битка за първата позиция в група В. “Селесао” започнаха във формация 4-5-1, като Джонас поведе атаката, а Вилиан, Коутиньо и Ренато Аугусто трябваше да го подкрепят от халфовата линия. Учудващо бе, че Хълк не започна мача, а и в последствие не записа минути дори като резерва. С 4-4-2 и с Енер Валенсия и Боланос напред, Еквадор щеше да търси изненадата. Еквадор започна срещата по-ударно и още в 5 минута удар на Боланос мина в опасна близост до вратата на Алисон. Отговора на бразилците не закъсня, като Вилиан проби отдясно, центрира по земя в наказателното поле, където Коутиньо засече топката, но вратаря на Еквадор Естебан Дреер показа страхотен рефлекс. Бразилия продължи с опасните набези пред вратата на Еквадор, но така търсения гол така и не падаше. Първото полувреме завърши без гол. В 66 минута се получи доста интересен момент, когато Боланос атакуваше от ляво за Еквадор и отправи слаб удар от почти нулев ъгъл към Алисон. Вратарят на Бразилия, обаче не беше сигурен в изявата си и изпусна топката, която се озова в мрежата му. Съдиите обаче отсъдиха аут, понеже топката според тях топката е напуснала очертанията на терена при удара на Боланос. На повторенията, обаче ясно се видя, че топката не е напуснала терена с целия си обем. В 83 минута Лукас можеше да открие резултата за “селесао”, но ударът му с глава излезна в аут. Така и този мач завърши с реми при резултат 0-0, а Еквадор определено могат да се чувстват ощетени, че не грабнаха 3 точки.