Уругвай най-накрая спечели, Мексико и Венецуела с реми

Ситуацията в група С на Копа Америка 2016 беше ясна още след вторите мачове в групата, но трябваше да се изиграят и третите срещи. Уругвай завърши с победа, а Мексико запази първата позиция, след като не загуби от Венецуела. Нека видим и как се развиха двата мача.

Мексико 1 – 1 Венецуела
Само победа щеше да изкачи Венецуела на първото място в групата, но Мексико не смяташе да го отстъпи. Наставниците на двата тима включиха в игра някои от играчите, които не бяха взели участие в предните 2 срещи в стартовите състави, с цел да съхранят ключовите си играчи за четвъртфиналите. Мачът започна по вкуса на Венецуела, които след 10 минути игра поведоха след гол на Хосе Мануел Велазкез. След гола мексиканците взеха инициативата в мача и нанесоха няколко тежки удара към Дани Ернандез, чрез Лозано и Ерера, но без успех. „Ацтеките” не успяха да изравнят през първото полувреме и то завърши с минимален аванс на Венецуела. Втората част започна с натиск на Мексико. В 50 минута Лозано центрира по земя за Орибе Пералта, но нападателят не съумя да засече топката. Удари на Хесус Корона и Мигел Лаюн отдалеч бяха парирани от вратаря на Венецуела. В 66 минута Пенаранда можеше да удвои аванса на Венецуела, след като се озова сам срещу вратаря на „ацтеките”, но пропусна. В 74 минута, след опасно центриране Рейес успя да засече топката, но Дани Ернандез отново показа блестящ рефлекс и спаси. В 79 минута след самостоятелен пробив Корона отправи опасен изстрел, но топката премина на сантиметри от гредата на Ернандез. Минута по-късно, обаче Корона направи за смях защитата на Венецуела, след като проби самостоятелно през центъра и премина през 5 играчи на Венецуела, за да отбележи. До края на мача Мартинез стреля опасно за Венецуела, но вратарят на Мексико се намеси и срещата завърши наравно.

Уругвай 3 – 0 Ямайка

Съдбата на двата състава беше ясна – те изпаднаха от турнира, но Уругвай щеше да се бори за първа победа на Копа Америка 2016. Двамата треньори пуснаха най-доброто, за да търсят победата. В 7 минута Абел Ернандез бе изпуснат и се озова сам срещу стража на Ямайка, но пропусна да открие резултата. В 21 минута, обаче нападателят получи възможност да поправи грешката си и след пас към него в наказателното поле, той не сбърка при удара и откри резултата. Ямайка отговори с удар на МакЛеари, но без проблем за Муслера. Уругвай беше по-опасният тим до почивката, но до ново попадение във вратата на Ямайка не се стигна. През второто полувреме нещата не бяха по-различни, а Кавани пропусна в 57 минута, след силен изстрел срещу вратата на Ямайка. В 64 минута поредното центриране към наказателното поле на Ямайка намери Кавани, който отправи удар с глава и нацели левия стълб на вратата на Блейк. В 66 минута Лодейро центрира отляво при поредната атака на Уругвай, Абел Ернандез успя да чукне леко топката, но последно тя се отклони в крака на Уотсън и той си отбеляза автогол. Уругвай поведе с 2-0, но не спираше да поглежда към вратата на Ямайка. В 88 минута Кавани получи топката на метри пред наказателното поле и пое атаката самостоятелно, като имаше възможност да подаде, но не го направи и пробва да завърши атаката сам, но ударът му излезе в аут. В следващата атака, обаче Матиас Корухо напредна отдясно и завърши сам за 3-0. Така Уругвай все пак записа победа на Копа Америка 2016, но тя беше без никакво значение.