САЩ ще има сили само за равен срещу Колумбия

На 4 юни от 04:30 българско време на стадион Levi’s Stadium в Санта Клара, ще станем свидетели на мача на откриването на Копа Америка 2016, което ще противопостави отборите на домакина САЩ и Колумбия. Двата тима са част от група А и са фаворити за първите две места в нея, като се има предвид, че другите два отбора в групата са Коста Рика и Парагвай.

Треньорът на САЩ, Юрген Клинсман ще има възможността да разчита на най-добрите си играчи, като се очаква Клинт Демпси и компания да зарадват привържениците си с добро представяне на домашната сцена. Щатите разполагат с доста опитни играчи, които са се доказали по терените на най-добрите първенства в Европа. Освен това съставът на Клинсман е допълнен и от още футболисти, подвизаващи се в местното първенство, което набра сили и популярност в последните години, а това стана благодарение на футболните специалисти и известни играчи, които спомагат за развитието на футбола и местните кадри в САЩ.

От своя страна, Колумбия, водена от звездите Бака, Куадрадо и Джеймс Родригез, ще се опита да не повтаря провала от миналогодишното издание на Копа Америка, когато отпадна на четвъртфинал от Аржентина, след изпълнение на дузпи. Треньорът Хосе Пакерман разполага с много добри изпълнители на всеки един пост, а това прави отбора на Колумбия един от фаворитите за спечелване на турнира. С комбинация от класа и опит, Колумбия ще се бори за спечелване на групата, което евентуално ще му отреди по-приятен съперник на четвъртфиналите.

Двата отбора са изиграли само 2 мача, като съперници в официални срещи, в които Колумбия надделява. В този мач САЩ ще има предимството на домакин, а Колумбия разполага с по-класния състав. Ясно е, че двата тима са фаворити за излизане от групата и старта с равен резултат изглежда най-резонен тук.