САЩ не разочарова, а Колумбия е на четвъртфинал

Два мача от група А на Копа Америка 2016 дадоха старта на вторите мачове от групите. САЩ и Колумбия спечелиха своите мачове, с което зарадваха почитатели си. Експертите на Efirbet се постараха да анализират срещите преди тяхното стартиране, като дадохме доста подробни и обосновани прогнози. Въпреки това не успяхме да познаем всичките. Ето и как се развиха мачовете.

САЩ 4 – 0 Коста Рика
Мачът беше много важен и за двата състава, но за домакините той беше просто задължителен. Все пак Щатите успяха да разгромят своя съперник и да покажат, че не са слаб отбор. За изненада на мнозина Юрген Клинсман стартира със същите 11 играчи, с които започна мача срещу Колумбия, като само позициите на някои играчи бяха сменени, обаче с такива от същите линии на полето. Мачът започна с първо опасно положение за костариканците, когато в 5 минута Джоел Кембъл отправи опасен удар към Гузан, но в аут. Американците, обаче получиха дузпа само 2 минути по-късно, когато Бедоя центрира отдясно за Боби Ууд, който беше изблъскан в гърба и главния рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Клинт Демпси, който хладнокръвно прати топката в левия ъгъл на вратаря Пембертон и по този начин вдигна на крака привържениците на стадиона. Щатите не смятаха да спрат до тук и продължиха с атаките си, като на 2 пъти Зардес пропусна да удвои преднината за своите. Второто попадение стана факт в 37 минута, когато след поредния пробив на Демпси, той остави топката за Джърмейн Джоунс, който с много прецизен удар по земя с десния крак прати топката във вратата на Коста Рика. Еуфорията стана пълна в 42 минута, когато отново Демпси беше с топката отляво на атаката и подаде към Боби Ууд, който бе застанал на върха на атаката. Ууд пое топката и се обърна много елегантно, за да стреля и да прати топката за трети път зад Пембертон. Така завърши и първата част. Второто полувреме започна с опити на Коста Рика да се върнат в срещата, но ударите им просто не се получаваха. В 68 минута след центриране Браян Руиз успя да надскочи всички и нацели гредата, а в 73 Бедоя изпусна страхотен шанс за САЩ. В 87 минута резервата Зуси напредна, след като сам отне топката за САЩ и отправи неспасяем удар към вратата на Коста Рика, а това означаваше 4-0 за САЩ. Така и завърши срещата, а играчите се реваншираха за слабото представяне в първата среща.

Колумбия 2 – 1 Парагвай
Колумбийците спечелиха и втория си мач за турнира, с което си осигуриха място на четвъртфинал. Пекерман заложи на Родригез, Бака и Торес в атака, докато Парагвай стартира с Лезкано и Бенитез в предни позиции. Очаквано Колумбия започна силно срещата и резултатът не закъсня, защото в 12 минута след центриране от ъглов удар, Карлос Бака прати топката във вратата на Парагвай. Колумбийците продължиха с опасните си атаки и след гола, а Родригез отправи опасен удар в 16 минута, спасен от Вилар. В 30 минута на срещата Карлос Бака успя да се пребори за една изритана топка в полето на Парагвай и подаде към Торес, който обаче не успя да стреля, но чукна топката наляво. Но за съжаление на парагвайците тя се озова в краката на Джеймс Родригез, който не сбърка при удара си и направи резултата 2-0 в полза на своя тим. В 34 минута гол на Парагвай беше правилно отменен заради засада, след като Пауло Да Силва прати топката зад Оспина. В 5 минута от продължението на първото полувреме Дарио Лезкано изпълни опасен пряк свободен удар, който срещна горната греда на вратата на Колумбия. След тази ситуация първата част завърши. Второто полувреме започна силно за Парагвай, които логични търсеха гол в мача. Давид Оспина, обаче не даде никакви надежди на парагвайците, след великолепните си намеси. Голът за Парагвай беше факт в 71 минута след далечен удар на Виктор Аяла. Оспина подцени удара и Парагвай се върна в мача. Колумбия изобщо не приличаше на себе си през това второ полувреме, но в 81 минута беше с човек повече на терена, след като Оскар Ромеро беше изгонен за Парагвай след втори жълт картон. В 82 минута Колумбия нацели греда, а Парагвай свали темпото след червения картон и не успя да създаде опасност пред Оспина. Така Колумбия вече е с 6 точки в групата и е сигурен четвъртфиналист.