САЩ ще спечели срещу Парагвай

Моментът на истината настъпи. САЩ и Парагвай ще дадат началото на третите мачове от груповата фаза на Копа Америка 2016. Началото на мача е в Неделя от 02:00 ч. българско време, а арената на събитието ще е „Lincoln Financial Field” във Филаделфия. САЩ заема втората позиция в група А с 3 точки, а Парагвай има само 1 спечелена точка до момента и е на 3 място в групата, благодарение на по-добрата си голова разлика от Коста Рика, който също има 1 точка. Първенец и сигурен четвъртфиналист е Колумбия с 6 точки.

САЩ успяха да се събудят при втората си среща на турнира срещу Коста Рика. Загубата, която претърпяха на откриването от Колумбия, срина самочувствието им, но се видя, че отборът на Юрген Клинсман надгради играта си и заслужено спечели с 4-0 над Коста Рика. Най-голямото изпитание пред Щатите, обаче се оказва мачът с Парагвай. На Щатите им трябва 1 точка или победа и съответно 3 точки, за да излязат от групата. При варианта с 1 точка, Колумбия не трябва да губи от Коста Рика с голям резултат, което няма да се случи. Победа над Парагвай гарантира сигурно участие напред за домакините, като дори имат шанс за първото място, но ако Колумбия загуби своята среща. Клинсман едва ли ще направи промени в стартовата единайсеторка, понеже играчите му се представиха много добре срещу Коста Рика. Домакините ще разчитат на Демпси и компания да зарадват американските привърженици отново.

Задачата на Парагвай е по-трудна от тази на Щатите, понеже Парагвай трябва да преследва задължителна победа срещу своя противник. Само тя ще ги отведе на четвъртфинал. Рамон Диаз няма да може да разчита на Оскар Ромеро, който получи червен картон срещу Колумбия. Всички други играчи изглежда ще са на линия за този двубой. Парагвай може да съжалява за първия мач от Копа Америка 2016, когато записа реми с Коста Рика, а беше по-добрият отбор на терена. После загуби от Колумбия, макар през второто полувреме да направи всичко възможно да вземе нещо от мача. Това обаче не се случи и сега Парагвай ще търси победата.

Двата тима са се изправяли 6 пъти един срещу друг в цялата си история. Показателите им са изравнени с 2 по две победи и 2 мача, завършили наравно. Парагвай, обаче е спечелил единствения мач от турнир Копа Америка през 2007 г. с 3-1. Щатите прогресираха през първите си два мача и техният прогрес може да продължи с победа над Парагвай. Парагвай са много силен отбор и ще затруднят максимално домакините, но с подкрепата на феновете и с добра игра САЩ ще спечелят тази среща.