САЩ са на полуфинал

САЩ е на полуфинал на домашната Копа Америка 2016, след като успя да спечели срещу Еквадор в мач изпълнен с 3 гола, 2 червени картона и много много емоции по терена. Нека разгледаме и как се разви самата среща.

Залогът беше голям и двата състава излязоха с най-доброто. Клинсман не можеше да разчита единствено на защитника Йедлин, поради наказание, а Куинтерос имаше на разположение всичко най-добро в своя състав. Още в 6 минута Монтеро опита да прехвърли Брад Гузан с далечен удар, но топката излезе в аут. В 22 минута на срещата всички привърженици на домакините имаха повод за радост, понеже Щатите поведоха в резултата чрез Клинт Демпси. Първо Боби Ууд проби в наказателното поле, но ъгълът за удар се затвори и той върна топката към Джърмейн Джоунс, който центрира меко и топката кацна на главата на Демпси, чиито удар порази Домингез. Само 5 минути по-късно Демпси имаше нов шанс, но този път ударът му по земя беше спасен от вратаря на Еквадор. Играчите на Еквадор се опитваха да отвърнат на шамара, който им нанесе съперника, но Щатите бяха железни в защита и нямаше никакъв шанс за бързите нападатели на Еквадор. В първата минута от продължението на първата част защитата на Щатите допусна много сериозна грешка, която позволи на Аройо да излезе очи в очи с Гузан, но ударът му беше избит от опитния страж. Първото полувреме завърши с 1 гол преднина за домакините.

Втората част започна много неприятно и за двата състава, понеже в 52 минута бяха изгонени Антонио Валенсия и Джърмейн Джоунс. Ситуацията беше такава, че Валенсия извърши нарушение срещу Бедоя, след като играча на Щатите го ритна в крака и го държеше за фланелката и когато Валенсия загуби топката бутна Бедоя нарочно и той падна на земята. Играчите на двата състава се струпаха около Антонио Валенсия и в същото време Джърмейн Джоунс удари с ръка Аройо, което не убягна от погледа на главния рефер и му посочи пътя към съблекалните с директен червен картон. За Антонио Валенсия имаше втори жълт картон и съответно червен. Двата състава трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, заради глупавите постъпки на техните играчи. В 65 минута Щатите нанесоха втория си удар и поведоха с 2-0. Първо Ууд се измъкна и получи топката отляво, след което подаде към Беслер, който центрира в наказателното поле на Еквадор и там Зардес скочи за топката и я свали към Демпси. Той от своя страна успя да направи нещо средно между удар и пас, което Зардес засече и покачи преднината на своя тим. В 74 минута Еквадор се върнаха в мача, след заучено изпълнение на пряк свободен удар и прецизен шут на Микаел Аройо извън наказателното поле. Всички от САЩ очакваха центриране и напълно бяха забравили Аройо, който намали преднината им. В 76 минута Монтеро центрира към Енер Валенсия, но ударът му с глава излезе в аут. Минута по-късно ново центриране на Монтеро намери Валенсия, но нападателят отново не успя да отбележи с глава. В 91 минута дойде и последната опасна ситуация, когато отново Монтеро напредна за Еквадор, центрира в наказателното поле на САЩ по земя и топката се отклони в крака на Брукс, след което излезе в корнер за щастие на Гузан.

САЩ извоюва своето място на полуфиналите след много тежък мач и там ще чака своя съперник, който ще бъде един измежду съставите на Аржентина и Венецуела.